Pielgrzymka do Sanktuarium w Gidlach 26.10.2019

W sobotę 26 października 2019 roku zgodnie z planem rozpoczęliśmy naszą samochodową rodzinną wyprawę pielgrzymkową do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Wyruszyliśmy w liczbie 15-tu osób. Sobotni poranek sprzyjał naszej pielgrzymce. Było słonecznie i robiło się coraz cieplej dlatego udało nam się dojechać przed czasem. Po samodzielnym zapoznaniu z okolicą powróciliśmy do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny gdzie oczekiwał na nas o. Józef Kostecki OP. Po powitaniu naszej grupy w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam historię tego miejsca, opowiedział o cudownej figurce, o „kąpiółkach”(ceremonialne obmywania raz w roku figurki w winie). Po zakończeniu oprowadzenia przez o. Józefa, wzbogaceni o nowe wiadomości na temat tego miejsca wyruszyliśmy na zakup pamiątek, a gdy już nasze potrzeby pamiątkowe zostały zaspokojone wróciliśmy do Bazyliki aby uczestniczyć we Mszy Świętej, którą sprawował o Józef Kostecki OP. Msza Święta zakończyła się około godziny 13.00. Po Mszy poszliśmy do pobliskiego baru, gdzie mieliśmy umówiony obiad.

Po smacznym posiłku przystąpiliśmy do kontynuacji naszej wyprawy. Następnym punktem było Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku w którym umówieni byliśmy o godzinie 14.30. Wizyta w Muzeum trochę nas rozczarowała, bo mimo zamówionego przewodnika musieliśmy radzić sobie sami, dlatego wizyta w Muzeum była krótka.

Ze Złotego Potoku udaliśmy się do Częstochowy do Parku Miniatur Sakralnych Złota Góra. Do Parku przyjechaliśmy około godziny 15.30.

Przewodnik był już na miejscu – oczekiwał nas. Jak się później okazało Pan, który nas oprowadzał był pasjonatą w dziedzinie obiektów sakralnych. Jego opowiadania bardzo nas zainteresowały i pogłębiły wiedzę o miejscach kultu religijnego na całym świecie. Na końcu zwiedzania Parku Miniatur Przewodnik zaprowadził nas pod pomnik Świętego Jana Pawła II, który nie okazał się miniaturą. Przed nami ukazała się 14 metrowa statua Papieża. Na koniec dzieci oddały się zabawie w parku linowym. Około godziny 18.10 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Ożarowa Mazowieckiego. Wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

« z 136 »