Wycieczka do Dęblina 22-04-2023

W sobotę 22 kwietnia 2023 o godz. 8.35 spotkaliśmy się na parkingu przed salkami katechetycznymi. Zebrało nas się 24 osoby. Wycieczka zaplanowana była już dawno, czekaliśmy tylko na ładną pogodę, a ta nam dziś dopisywała od samego rana. Do Dęblina wyruszyliśmy w czterech samochodach, na miejsce zajechaliśmy o godz. 10.15. Zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych zarezerwowane było na godz. 11.00, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na krótką sesję zdjęciową przed pomnikiem upamiętniającym Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt.

Tuż przed godz. 11.00 przemieściliśmy się pod wejście do muzeum i czekaliśmy na Pana przewodnika.

Punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie z Panem przewodnikiem.

Po zwiedzaniu około godz. 12.35 pojechaliśmy na obiad, który zarezerwowany mieliśmy na godzinę 13.00 w Restauracji Nepomucen w miejscowości Gołąb. Na obiad zajechaliśmy punktualnie. Obsługa w restauracji też spisała się na medal. Obiad podano punktualnie. Jedzenie było wyśmienite.

Po obiedzie przeszliśmy pieszo do mieszczącego się niedaleko Muzeum Nietypowych Rowerów. Tam miły starszy Pan, kustosz przybliżył nam historię miasta Gołąb oraz znajdujących się tam zabytków. Po treściwych i ciekawych opowieściach wreszcie przeszedł do tematu nietypowych rowerów, których wokół nas znajdowało się dużo. Niektóre z nich widzieliśmy pierwszy raz, a nawet mogliśmy się na nich przejechać.

Po dwugodzinnym rozkoszowaniu się pojazdami rowerowymi nadszedł czas pożegnania z miłym Panem z muzeum, z rowerami i okolicą.

Droga powrotna przebiegła bezpiecznie, wróciliśmy cali i zdrowi, bogatsi o nowe ciekawe przeżycia. pozostały miłe wspomnienia i zdjęcia.

error: Materiał prawnie chroniony. Proszę nie kopiować!